Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un iştirakleri ile Ankara’da Atatürk Kültür Merkezi’nde 14.’sü tertiplenen Başkentte Kastamonu Günleri’nin açılış programına iştirak etti.

Türk Dünyası Kültür Başkenti İlimizin tanıtımının yapıldığı 14. Başkentte Kastamonu Günleri’nde Üniversitemizin açtığı stant Ankara’da yaşayan vatandaşlarımız tarafından ilgi gördü. Türk vatandaşı olmayan talebelerimiz de katılımlarıyla açılışa renk kattı.

Kastamonu Tanıtım Günleri'nin açılışında, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Murat Demir ve Metin Çelik, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Kastamonu Dernekler Federasyonu (KASDERFED) Genel Başkanı Hasan Şen konuşma yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve protokol üyeleri tarafından kesilen kurdelenin ardından fuar alanında ki stantlar gezildi.

Açılış programının ardından 14-18 Mart 2018 tarihleri arasında açık olacak fuarda İlimizin tarihi, kültürü, gastronomisi, yöresel ürünleri tanıtılacak.

Son Haberler