Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, 8 Mart Kadınlar günü münasebetiyle Kadın Derneklerimizin tertiplemiş olduğu Çelenk sunma törenine katıldı. Program akabinde Kadın Dernekleri Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti. Rektörümüz, Hüma Hatun Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezini ziyaret ederek el emeği ürünler üreten ve sergileyen kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Üniversitemizde Kadınlar Günü Kadın Akademisyenleri Sergisi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Üniversitemizde Kadınlar Günü Kadın Akademisyenleri Sergisi tertiplendi. Serginin açılışı protokol üyelerinin eşleri tarafından yapıldı. Sergiye Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve eşi Selma Aydın, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in eşi Zehra Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş katıldı.

14 Kadın akademisyenimizin tarafından farklı çalışmalarla 33 eserin yer aldığı sergi 12 Mart 2018 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Program akabinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve eşi Selma Aydın ile birlikte akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Etkinlikler çerçevesinde Elit Balo Salonu’nda Kadınlara özel akşam programı tertiplendi. Programa Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve eşi Selma Aydın katıldı.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Halime Çavuşların,  Şerife Bacıların torunları olan sizleri saygıyla selamlamak istiyorum ve şehit ailelerimizin kadınlar gününün acılarının bir nebzede olsa dinmesine vesile olmasını diliyorum. Kadına şiddet konusu şuan gündemimizde ve maalesef Türkiye’nin özellikle geri kalmış bölgelerinde kadınlara şiddet sık bir şekilde tekrarlanıyor ve gündeme geliyor. Burada bize düşe mümkün mertebe yok etmesine yönelik olarak devamlı çalışmaktır. Eğitimle başlıyor ve eğitimle bitiyor gündemde tutmak ve duyurmakta bizim için önemlidir. Kadınlar gününüzü tebrik ediyor şerife bacı, halime çavuş ve daha nice kahraman kadınların torunları olarak sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi.

Programda İlahiyat Fakültesi Dr. Öğr. Ü. Çiğdem Gülmez ve Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Ü. Shanay Quliyeva tarafından Türk Kadını adlı konferans verildi.

 

Son Haberler