2017-2018 Akademik Yılı’nda Üniversitemiz Fakültelerini birincilikle kazanan öğrenciler Tosya Meslek Yüksekokulu’nda yapılan Senato Toplantısı öncesinde düzenlenen bir törenle YÖK Başkanı tarafından gönderilmiş olan tebrik belgelerini ve plaketlerini aldılar.

YÖK Başkanı M. A. Yekta Saraç’ın öğrencilere göndermiş olduğu tebrik mektubunun okunmasıyla başlayan törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ederek, “Öncelikle bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyoruz. Ölen öğretmenlerimize rahmet diliyoruz, sağ kalanlara da Allah’tan hayırlı sağlıklı ömür diliyoruz. Her yıl fakültelerimize 1. olarak giren gençlerimize Yükseköğretim Kurulumuzun Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç tarafından imzalanan kutlama belgelerini takdim ediyoruz. Senato toplantısında takdim etmemizde YÖK tarafından tavsiye ediliyor. Bugün Tosya’da ki senato toplantımıza başlamadan önce gençlerimizin belgelerini vereceğiz. Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Üniversitemizi tercih ettikleri için ayrıca teşekkür ediyoruz. Mensubu ve mezunu olmaktan gurur duyacağınız Üniversitemizi birincilikle kazandınız, inşallah birincilikle de mezun olursunuz” dedi.

Üniversitemizi birincilikle kazanan öğrencilerimize belgeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın tarafından verildi. Senato toplantısının ardından Üniversitemiz Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’ın anısına Üniversitemiz ve Akyıldız ailesi tarafından Tosya Meslek Yüksekokulu bahçesinde hatıra çam ağacı fidanları dikildi.

Hatıra çam ağacı fidanları dikiminden sonra Tosya Belediyesi Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde Tosya Meslek Yüksekokulu tarafından tertiplenen Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’ı anma programı düzenlendi.

Anma Programına, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan, Rektör Yardımcısı Ayhan Biber, Akademik ve idari personelimiz, Ayyıldız ailesi ile öğrenciler katıldı. Program Kur’an kıratı ile başladı.

Programda Açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı; “Anma programımıza hoş geldiniz. Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız çok sevdiğimiz bir kişilikti. Boşluğunu doldurmak kuşkusuz çok zor ancak İnşallah bıraktığı bayrağı Tosya Meslek Yüksekokulu’nda ki arkadaşlarımızla birlikte daha ileriye taşırız ve daha yüce makamlara iletiriz diye ümit ediyoruz.  Anma töreninin 24 Kasım’da olmasını istedik. Öğretmenler gününün olması ayrı bir değer katar diye düşündük. Gelen misafirlerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Programda, Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız ile birlikte görev yapan Öğretim Görevlisi Mehmet Karamanoğlu, Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Küçük ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan konuşma yaptı.

Anma programında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Her nefis elbette ölümü tadacak. Ölmek kaderde var kaçamıyoruz. Ancak Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’ın aramızdan ayrılışı, muhakkak ki çok zamansız oldu Hayatında hiç kimseyi kırmamış, kimseyle en ufak bir problem yaşamamış. İşte Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız öyle biriydi. Hiçbir zaman unutmayacağız ki hatırlayalım. Kıymetli insan, abide şahsiyet, kardeşimiz, evladımız, her şeyimiz, Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’a Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Konuşmasının devamında Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız’ın adının yaşatılması için verilen öneriler hakkında konuştu; “Üniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarına veya yeni kurduğumuz,  bir dahaki dönemde eğitim öğretime açılacak olan Özel Kastamonu İlkokulu’na vermek gibi bir düşüncemiz oldu, Üniversite olarak Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sezgin Ayan ve bazı Akademisyenlerimiz tarafından Özel Kastamonu İlkokulu’na adının verilmesinin daha uygun olacağı görüşünü belirttiler. Birde üçüncü olarak Tosya Meslek Yüksekokulu’na isminin verilmesi düşüncesi var ancak bunun Yüksek Öğretim Kurulu tarafından tasdik edilmesi gerekmektedir. İleri bir zamanda gerekli görüşmeleri yapacağız ve kararımızı vereceğiz ” dedi.

Anma Programı, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin tarafından Akyıldız ailesine Merhum Prof. Dr. Mehmet Hakan Akyıldız adına verilen plaketlerin takdimi ile son buldu. 

Son Haberler