Üniversitemiz ve Kastamonu İl Müftülüğü tarafından Kastamonu Halk Eğitim Merkezi’nde “15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz” konulu panel düzenlendi.

Programa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak başta olmak üzere Kurum ve kuruluş müdürleri, Şehit Aileleri, Gaziler ve Halk katıldı.

Hain darbe girişiminin yıl dönüşü vesilesiyle gerçekleştirilen “15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz” adlı panele konuşmacı olarak katılan Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan,  “Peygamber Efendimizden sonra açık olarak belirtilmiştir ki bir elçi gönderilmemiştir. Dinimiz tarafından hiçbir şekilde kabul edilmeyen davranışlar FETO terör örgütü ve mensupları tarafından kullanılmaktan geri durulmamıştır. Biz Müslümanlar olarak Kur’an-ı Kerim’i esas almalıyız. Kur’an-ı Kerim’de açık olarak ifade edilenlerin dışında hiçbir şey kabul edilemez. FETO hiçbir şekilde bir dini yapı olarak düşünülemez. Neden mi? Çünkü bu yapı zekâtlarımızı alarak paraları kendi amaçları doğrultusunda kullandı. Kurbanlarımızı kesmediler. Bunları başka yerlere götürdüler. Kendilerine maddi kazanç elde ettiler. Evlatlarımızı kandırarak bizlerden kopardılar. Evlatlarımızı İslam’dan uzaklaştırdılar. Bizim inançlarımızı kendi çıkarları doğrultusunda kullandılar. Bu yapı ülkemizin içine sızarak din anlayışımızı deforme ettiler. Dini yalnızca kendilerine adam toplama aracı olarak kullanıldı. Müslümanların birliği yok edildi. Bu elebaşına atfedilen sıfatlar hiçbir şekilde din ile ilişkilendirilemez” dedi.

Her konuşmasında yüce yaradan istismar edilmeye çalışıldı. Kur’an-ı Kerim’i n bazı ayetlerinin kendisine ait olduğunu söyledi. Bizim İslamla olduğumuz bütünlüğümüz koparıldı. Kendilerince yeni bir din anlayışı ortaya çıkarıldı. Dinen yapılması büyük günah olan birçok olay din kisvesi altında yapıldı. Bürokrasimize, siyasetimize, emniyetimize, jandarmamıza, akademimize sızarak bizleri birbirimize düşürmeye, ülkemizi ele geçirmeye çalıştılar. Bizim tek rehberimiz Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizdir. Rehberimizin etrafında birlik ve beraberliğimizi güçlendirelim” diye konuştu.

Türkiye Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, “Birlik ve beraberliğimizi inandığımız değerler uğrunda birleştirdiğimiz de neleri başara bileceğimizi Malazgirt Savaşında, Çanakkale Savaşında gösterdiğimiz gibi aynısı 15 Temmuz hain darbe girişiminde aynı değerler uğruna birleşerek, memleketimizi, vatanımızı, dinimiz için gösterdik.  Buradan bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi Allahtan rahmetle anarken, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün Babası Asım Safitürk, “Şehitlik insanlık tarihi ile başlamış ve insanlık tarihi sona erene kadar devam edecektir. FETÖ, ülkemizin karayan yarası haline gelmiştir. Şerrinden Allah’a sığınıyoruz. Sakın ha Fettullah demeyesiniz, FETÖ. Vatikan cemaati, Papa’nın elini öpen bir yaratık. Din kisvesi altında bizim kaynaklarımızı batıya aktaran bir haindir ”dedi.

15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz adlı panel toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu. 

 

Son Haberler