Lacivert Yolu Lacivert Yolu Yatırım ve Ticaret Limited Şirketi Müdürü Ahmed Farid Elmi ve Kabil Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Firuz Fevzi Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı ziyaret etti.

Ziyarette Afganistan’da bir Afganistan-Türk Üniversitesi kurulması konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın konuşmalarında; “Sizi burada görmekten memnunuz çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Kastamonu’yu beğenmiş sevmişsinizdir. Burası sizin de memleketiniz sizin de eviniz. Allah razı olsun. Kardeşlerimizi çok seviyoruz ve İnşallah işlerimizi hep beraber yapmak istiyoruz. Afganistan kardeşimiz İnşallah feraha kavuşur işgalden kurtulur. İnşallah o bombalar, silahlar patlamaz. Bunlar artık olmasın istiyoruz. Bizim temennimiz odur. Allah inşallah Amerika ve Batının pis işgalinden kurtarır. Büyüklerimize bize dua edin dediler. Müslümanlar için dua edin dediler. Bize onları söylediler. Bizde dua ediyoruz inşallah. Afgan-Türk üniversitesi kurmayla alakalı YÖK ile görüşürüz” dedi.

Lacivert Yolu Lacivert Yolu Yatırım ve Ticaret Limited Şirketi Müdürü Ahmed Farid Elmi konuşmalarında; “Bu topraklar bu coğrafya Allah’ın bir lütfudur. Kastamonu Üniversitesi Türkiye’de en güzel Üniversitelerden birisidir. Kızlarımızda Üniversiteyi Amerika’da kazandılar ama ben onlara hayır oraya değil burada Ülkenizde okuyun hem diliniz, hem dininiz daha güvende olur. Dilimizi, dinimizi kaybedersek Allah bizim her şeyimiz elimizden alır dedim. Üniversiteniz ile birlikte ve iş adamlarıyla ortaklaşa kurmayı planladığımız Afganistan’da bir Afganistan-Türkiye Üniversitesidir. Türkiye standartlarında, teknolojik donanımlı, öğrencilerin her imkândan yararlanabileceği ve güvenliğin üst seviyede bir üniversite kurmak için elçiliğe bir dilekçe yazdık. İnşallah Kastamonu Üniversitesi ile beraber Afganistan-Türkiye Üniversitesi kurmayı arzuluyoruz ve sizden de desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Ziyaret hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Son Haberler