Kastamonu ve Yöresi Dayanışma Derneği (KASYÖ-DER) Dernek Başkanı Kahraman Uyanık ve beraberindeki Dernek Üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın konuşmalarında; “Bayrağı yeni devraldığınız için hayırlı olsun, Allah utandırmasın. KASYÖ-DER daha önceden de bildiğimiz bir dernek Kastamonu ile alakalı yıllardır bir şey söylüyoruz. Bu sene de benimsendi Bursa’da, İstanbul’da ve Ankara’da Kastamonu Günleri yapıncaya kadar Kastamonu’da o günleri yapalım. Kastamonu’yu dışarıdan gelip görsünler. Orada 500.000 kişi gelinceye kadar Kastamonu’ya dışarıdan 500 kişi gelsin dedik geçenlerde bir Geçen Valilik’in organize ettiği ve tesislerimizde yapılan Turizm Toplantısında fikrimiz benimsendi. Bizim o hususta teklifimiz Şeyh Şaban-ı Veli haftasının değerlendirilmesiydi. Bu yüzden biz Mayıs ayında Başbakan Yardımcımızı Kastamonu’ya davet ettik. Hem Sempozyumumuzun açılışını yaptı hem de Mezuniyet törenimizi de bir günde yaptık, sağ olsun. Şeyh Şaban-ı Veli anma günlerini çok geniş çapta olmasını istiyoruz. Bu da bir fırsattır. Kastamonu’nun önceliklerini ele alarak bir şeyler yapabiliriz” dedi.

KASYÖ-DER Başkanı Kahraman Uyanık konuşmalarında; “Amacımız Ankara’da Kastamonuluları bir araya getirmek, onların birlik beraberliğini ve bütünleşmesini sağlamaktır. Ankara ile Kastamonu arasında Valiliğimiz, Belediyemiz ve Değerli Üniversitemiz nasıl irtibat kurabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz? Bizim emeğimiz ile sizlerin hazırlayacağı projelere bizler nasıl destek verebiliriz. Burada bizim katkımız olur mu biz bunun çalışmasını yapacağız. Kastamonu’nun tanıtımını Ankara’da biraz daha geliştirelim diye bir düşüncemiz vardı ama Sayın Valimiz Orman Bakanlığı ile alakalı bazı projeleri olduğunu o konuda bizlerin onlara destek olabileceğini ilettik. Projelerimizi hazırlayıp Eylül-Ekim ayında itibaren Kastamonu Kalkınma Ajansı’nın da verilerinden yararlanarak Ankara’da Kastamonu’yu tanıtmak istiyoruz” dedi.

Ziyaret fotoğraf çekiminin ardından son buldu. 

 

Son Haberler