Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Eğitim Ana Bilim Dalının “Genç Ressamlar Mezuniyet Resim Sergisi” 16 Mayıs 2017 tarihinde Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezinde açıldı.

Açılış Programına; Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ziver Kaplan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgin Ünal İbret, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümümüzün ilk mezuniyet heyecanı, hocamızdan gördüğünüz gibi heyecanlı. Kendilerini tebrik ediyoruz, sağ olsunlar. Hocalarımız 4 senedir emek verdiler ve gençlerimizde 4 senedir emek verdiler. Bugün de kendi branşlarında kendi alanlarında bir sergi açarak, mezuniyetlerini taçlandıracaklar. Hocalarımızı da gençlerimizi de mezunlarımızı da tebrik ediyoruz. Kendilerine meslek hayatlarında da başarılar diliyoruz, sağ olsunlar. İnşallah istikballeri gelecekleri de yaptıkları resim gibi güzel olur. Temennimiz odur. Yaptıkları bu sergi mesleklerini çok sevdiğini de gösteriyor. Severek isteyerek yapılan meslek her zaman başarıyı da beraberinde getirir. İnşallah koşa koşa gideceğiniz işiniz olur, aşınız olur ve zevkle yapacağınız işiniz olacaktır. Bu azim, bu kararlılık, bu şevk, bu heyecan sizde olduğu müddetçe başaramayacağınız iş yoktur. Başaracağınıza inanıyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz. Hepinizi tebrik ediyoruz “dedi.

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Eğitim Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Hüseyin Uysal; “Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Eğitim Ana Bilim Dalının Mezuniyet Resim Sergisi’dir. Kastamonu Üniversitesi ilk defa bu yıl mezun öğrenci vermektedir. Bundan dolayı bu sergi bizler için çok değerlidir, önemlidir. 22 öğrenci ile açmış olduğumuz sergi, farklı temalardan, özgün çalışmalardan oluşmaktadır. Bu serginin geleneksel olarak yapılacak sergilerin ilk başlangıcı olarak görüyoruz. İnşallah bundan sonra sanata ve sanatçıya destek olarak güzelliklerle bu sergilerimizin devamını getireceğiz” dedi.

 
 
 
 
 
 
 

Son Haberler