Üniversitemiz Ahmed Yesevi Konferans Salonunda 13 Nisan 2017 saat 15.00’da Gazeteci-Yazar Fatin Dağıstanlı tarafından “16 Nisan Referandumu” konulu bir konferans verildi.

Söyleşiye Kastamonu Milletvekili Av. Metin Çelik, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirleri, Kastamonu Üniversitesi Akademik ve İdari Personeli ile öğrenciler katıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başla yan Programın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Bugün Türkiye’nin artık birinci meselesi haline gelmiş olan 16 Nisan referandumunu konuşmak üzere gazeteci-yazar Fatin Dağıstanlı kardeşimizi davet ettik. Siz de teşrif ettiniz, hoş geldiniz sefa getirdiniz. Sağ olun var olun. Sözü sahibine bırakmak en güzelidir. Ben sözü sahibine bırakıyorum teşekkürler.” dedi.

Konuşmasında 16 Nisan Referandumu’nun önemini belirten Fatin Dağıstanlı, yakın tarihten örnekler vererek, referandumda değişecek 18 maddenin önemsiz olduğunu, referandumun sadece bir referandum olmadığının altını çizdi. “16 Nisan Referandumunda Türkiye yoluna bağımsız şekilde yolunda yürüyecek mi yoksa yürümeyecek mi biz bunu cevaplayacağız. Sandığa bu gerekçeyle oy vermeye gideceğiz.” değinen Dağıstanlı, Türkiye’nin yıllardır bağımsız olmadığını iddia ederek, 16 Nisan referandumunda “evet” çıkması halinde emperyal bir devlet olması bakımından önemli bir adımın atılacağını vurguladı. Söyleşinin ardından katılımcıların sorularını cevaplayan Dağıstanlı, katılımcılara teşekkürlerini sunarak konuşmasına son verdi.

Program hediye takdiminin ardından sona erdi.

Programdan sonra Gazeteci-Yazar Fatin Dağıstanlı Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu. 

Ziyaret hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu. 

Konferansı izlemek için buraya tıklayınız. 

   
   
   

 

 

 

 

Son Haberler