Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Rafet Özkan ve Prof. Dr. Sezgin Ayan ile üniversitemiz senato üyeleri bugün Tosya Meslek Yüksekokulu ek binasını ziyaret etti. Ziyarette Tosya Kaymakam’ı Yusuf Cıbır, Belediye Başkanı Kazım Şahin de bulundu.

Konuşmalarına Kaymakam Cıbır ve Belediye Başkanı Şahin’e teşekkür ederek başlayan Rektör Aydın, bugün üniversite senatosunda alınan karalardan bahsederek, şunları söyledi:

“ Üniversitemizde yeni başlatılan hazırlıklarla ilgili kararlar aldık. Meslek Yüksekokulun yeni binasının inşaatını gezdik. Kaba inşaatı bitmiş görünüyor. Tosya’ya teşekkür ederim. İnşaatı bu seviyeye Tosya getirdi. Kaymakam, Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı ile Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanı Hacı Fazıl Ateş bu işin kahramanı oldu. Bu ek bina ile birlikte yeni bölümler faaliyete geçecek. Bizim hedefimiz sadece meslek yüksekokulu tamamlamak değil, teknik üniversite hazırlığı da yapmak” dedi.

Tosya’ya yeni bir üniversitenin kurulacağından bahseden Rektör Aydın, konuşmasını şu sözlerle devam etti: “Tosya’nın hak ettiklerini vermeye çalışıyoruz. Meslek Yüksekokulun ek kısımları inşallah Tosya’nın desteği ile tamamlanacak. Asıl hedefimiz bir Devrez Üniversitesi kurmak. Bugün Kaymakam ve Belediye Başkanımızla diktiğimiz fidanlarla birlikte toprağa yatırımın yanı sıra amacımız insana da yatırım yapmaktır. Ek binayı bu sene eğitim öğretim dönemine kadar bitirip kullanmayı planlıyoruz. Bugünün en önemli maddelerinden biri de Daday ve Çatalzeytin’de kurulacak müstakil meslek yüksekokulu binalarının yapımı kararını senatodan geçirdik. Ayrıca bazı master ve doktora programları açılacak. İlerleyen zamanlarda da Devrez Üniversitesi’nin kararını alacağız.” diyerek konuşmalarını sonlandıran Rektörümüz Aydın, herkese teşekkür etti ve senato üyeleriyle birlikte Tosya MYO’ da incelemelerde bulundu.

 

 

Son Haberler