Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın Konya gezisi kapsamında Selçuk Üniversitesi, Karatay Üniversitesi, Helvacızade Gıda-İlaç Kimya Ticaret A.Ş ve KON TV ziyaretlerinde bulundu.   

İlk olarak Selçuk Üniversitesi’ni ziyaret eden Rektör Aydın göreve yeni başlayan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında başarı dileklerini sunan Rektörümüz Aydın yeni görevinin Selçuk Üniversitesi’ne ve şahsına hayırlı olmasını temenni etti. Ziyaretten memnun olduğunu belirten Rektör Şahin ise teşekkürlerini iletti.

İkinci durağı KTO Karatay Üniversitesi olan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade’yi makamında ziyaret etti. Yapılan bu ziyarette üniversitelerin genel durumu ve şehirlerden bahsedildi. Rektörümüze Bilge Devlet Adamı Emir Celaleddin Karatay ve Karatay Medresesi kitabı hediye edildi.

Konya da bulunan Helvacızade Gıda-İlaç Kimya Ticaret A.Ş tesislerine giden Rektörümüz Aydın, tesislerde inceleme yaptıktan sonra üretilen ürünlerle ilgili bilgi aldı. Kastamonu Üniversitesi ile yapılabilecek ortak projeler konuşuldu.

Rektörümüz Konya gezisinde son olarak 27 Şubat tarihinde KON TV’de yayınlanan Doğrudan Doğruya programında Ahmet Şimşek’in canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz Aydın, Hocalı Katliamı ile ilgili görüşlerini bildirdi. 28 Şubat sürecinde yaşananlar, akademisyenlerin mağduriyetleri ve bunların üniversitelere yansımaları hakkında düşünceleri paylaştı. 

Son Haberler