2015-2016 Akademik Yılı İlahiyat Fakültesi 1. Sınıf öğrencileri ve Akademisyenlerin Tanışma Toplantısı 3 Mart Konferans salonunda yapıldı.

Programa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan, Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, fakülte dekanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Program ney dinletisi ve  Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Program farklı ülkelerden gelen Müslüman öğrencilerin konuşmaları ile devam etti.  Öğrenciler, Kastamonu Üniversitesi öğrencisi olmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, hocalarımız ve Kastamonu halkı bize aile sıcaklığını aratmadı, bunun için çok teşekkür ediyoruz dediler.  Öğrencilerin ardından konuşma yapan yabancı uyruklu akademisyenlerde  “Biz Kastamonu Üniversitesinde çalışmaktan çok memnunuz, her türlü desteği üniversiteden görüyoruz. Bu konuda Kastamonu Üniversitesine ve Sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyoruz” diyerek düşüncelerini ifade ettiler.

Açılış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, şunları ifade etti;  “Ahlaklı ve erdemli bir birey yetiştirmek için çalışıyoruz. Bütün dünyaya ilim, irfan erdemini yaymak, ilim irfan öğrenmek ve öğretmek için çabalıyoruz. Yetişen öğrencilerimizin hem ülkemize hem kendi ülkelerine hayırlı birer vatandaş olmaları bizi çok mutlu edecektir” dedi.

Programda  öğrencilere yönelik konuşma yapan Rektörümüz Aydın şunları kaydetti.  “Kastamonu Üniversitesi olarak bu güne kadar milletler arası öğrencilere her zaman çok kıymet verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Biz burada uluslararası öğrenci yetiştirme gayretindeyiz. Kastamonu Üniversitesinden mezun gençler kendi ülkelerinde burada öğrendikleri bilgileri hayata geçirecekler, bir anlamda kültür elçisi olacaklar bu anlamda biz sizleri önemsiyoruz. Sizlerin ahlaklı ve bilgili bireyler olarak yetişmeniz bizim için çok önemli. Hepinize başarılar diliyorum.

Program Rektörümüz Aydın’ın öğrencilere pilav ikram etmesiyle son buldu.

 

Son Haberler