Üniversitemiz Rektör Yardımcılığı ve Orman Fakültesi Dekanlığı görevini sürdüren Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ Rektör Yardımcılığı görevini Fırat Üniversitesi'nden Üniversitemiz Fazıl Boyner Sağlık Yüksekokulu’na görevlendirilen Prof. Dr. Ömer ATALAR’a devretti.

17 Şubat 2014 Pazartesi günü düzenlenen Devir Teslim Töreni’ne Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN ve Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Ömer KÜÇÜK katıldı.

Törende Rektörümüz AYDIN: “Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ iki buçuk yıldır Rektör Yardımcılığı ve Orman Fakültesi Dekanlık görevini aynı anda yürütüyordu. Temel hocamız bundan sonra bütün mesaisini Orman Fakültesi ve Erasmus Koordinatörlüğüne harcayacaktır. İki görevi hakkını vererek yerine getirmek kolay değildi. Ancak hocamız verilen vazifesini de bugüne kadar layıkıyla icra etti. Kendi talebiyle yükünü hafifletmek adına görev paylaşımına karar verdik. Bu sebeple Üniversitemizde göreve başlayan Prof. Dr. Ömer ATALAR hocamıza Rektör Yardımcılığı görevini tevdi etmiş bulunmaktayız. Temel hocamıza bugüne kadar Rektör Yardımcılığı görevi ile vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, Orman Fakültesi Dekanlığı görevinde de başarılı çalışmalarını devam ettireceği kanaatindeyiz. Yeni göreve başlayan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer ATALAR’a da görevinin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Rektörümüz AYDIN’ın Temel SARIYILDIZ’a çiçek takdim etmesinin ardından SARIYILDIZ, yeni Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer ATALAR’a hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Prof. Dr. ATALAR da SARIYILDIZ hocamıza teşekkür ederek, almış olduğu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağını söyledi.