Üniversitemiz İle Hitit Üniversitesi arasında Sosyal Bilimler Enstitüleri Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalları Ortak Lisansüstü (Yükseklisans ve Doktora) programı açılması ve yürütülmesine ilişkin protokol imzalandı.

Daha önce Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN’ın imzaladığı protokol, Hitit Üniversitesi Rektörüü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN tarafından imzalandı. İmza töreninde, Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet ATALAN ve Yrd. Doç. Dr. Cengiz ÇUHADAR ve Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet EVKURAN hazır bulundular. 

Üniversitemiz ile Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüleri arasında Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı için ortaklaşa yürütülecek Lisansüstü programlar (Yükseklisans ve Doktora) kapsamında, iki üniversite arasındaki akademik işbirliğini ve etkileşimi sağlamak, güçlü taraflarını bir araya getirerek zenginleştirmek,  ortak programa katılan öğrencilerin en üstün akademik standartlarda eğitim-öğretim almalarını sağlamak ve araştırma imkanı gibi maddeler yer almaktadır.