Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajında AYDIN:

“Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayata aktif olarak katılabilmeleri, başkalarına muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri ve üretime etkin olarak katılmaları için toplum olarak duyarlı davranmalıyız. Bu durum toplumumuzun bütün fertlerini ilgilendiren bir meseledir.

Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak bizlerin öncelikli vazifesidir. Üniversite olarak vazifemizi yerine getirmek için Engelsiz Üniversite Koordinatörlüğümüzün şartların iyileştirilmesi, imkanların artırılması çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Üniversitemizin diğer birimlerinde de engelli kardeşlerimize yönelik projelerimizle hem konuya dikkat çekmeyi hem de vazifemizi yerine getirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmalar neticesinde inşallah başarılı sonuçlar elde edeceğiz.

Millet olarak bu konuda daha duyarlı davranacağımızı ümit ederek bütün engelli kardeşlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.” dedi.