Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün önemine değindiği mesajında AYDIN:

“Her ne şartta olursa olsun büyük bir fedakarlıkla vazifelerini icra eden Öğretmenlerimiz, dünümüzün, bu günümüzün ve geleceğimizin mimarlarıdır.

Ülkemizin istikbali, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimizin elinde şekillenmektedir. Nitekim bir ülkenin her alanda ilerleyebilmesi ve kalkınmayı sağlayabilmesinin en önemli unsuru eğitimdir. Eğitimi veren ve kalitesini sürekli olarak yükseltenler de öğretmenlerimizdir. Bu son derece mukaddes vazifeyi icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıktır.

Bu düşünce ve hislerle ebediyete intikal eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, mukaddes vazifesini icra etmekte olan başta Üniversitemiz personeli olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en samimi dileklerimle kutluyorum.” dedi.