Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN, Regaip Kandili olması dolayısıyla mesaj yayınladı. AYDIN mesajında Üç Aylar ve kandillerin iman ve amel bakımından yenilenmek için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

AYDIN: “Regaip Gecesi, üç ayların ilki olan Recep ayının ilk Cuma gecesidir. Bu Kandil dini kaynaklarımızda üç aylar olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat iklimine girdiğimizin habercisidir.

Allahü Teâlâ’nın, inananlara ihsanlar ve ikramlar sunduğu Regaip Kandili yüreklerimizin ibadetle çarptığı, gönüllerimizin bir olduğu gecedir. Regaip Kandili’nin önemini Peygamber Efendimiz hadis-i şerifinde “Recep Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan da ümmetimin ayıdır. Öyle ise Allah’ın ayı Receb-i Şerif ayında Allah’a çok istiğfar ediniz.” diyerek vurgulamıştır.

Yardımlaşma, birlik ve insanlık duygularının öne çıktığı bu mübarek üç ayları en iyi şekilde değerlendirmek dileğiyle mübarek Regaip kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim.” dedi.