Uluslararası İslam Dünyası Gazeteci ve Yazarlar Derneği (ULGAYAD) tarafından siyaset, spor, bürokrasi, medya gibi değişik birçok kategoride "2012 Yılının Enleri" ödüllerinin dağıtıldığı gecede Üniversitemiz, yaptığı akademik ve sosyal faaliyetlerle “2012 Yılının En İyi Üniversitesi” ödülünü aldı.

Mamak Belediyesi Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nde 25 Nisan Perşembe gecesi düzenlenen ödül törenine eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN, Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL, kamu kurum ve kuruluşları amirleri, sivil toplum kuruluşları, dernek yöneticileri ve halk katıldı.

Semazenlerin ve Ankara Seymenleri’nin gösterisi ile başlayan törende ULGAYAD Başkanı Şükrü DEMİR, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. DEMİR, Türkiye'deki en yaygın meslek kuruluşu olarak yollarına devam etmeye çalışacaklarını belirtti.

Açılış töreninin, "Medya, Eğitim Kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernekler, İş Dünyası, Spor, Mahalli Hizmetler ve Bürokrasi ve Siyaset” kategorilerinde yılın en iyisi seçilenlere ödülleri verildi.

“Mensubu ve mezunu olmaktan gurur duyacağınız üniversite…” sloganıyla dinamik bir üniversite olan Üniversitemiz “2012 Yılının En İyi Üniversitesi” seçilerek kısa zamanda ne denli geliştiğini gösterdi. Plaketi Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM’in elinden alan Rektörümüz AYDIN: “Üniversitemiz gelişen ve değişen bir üniversitedir. Sağ olsunlar sizler de bunu değerlendirmişsiniz. Üniversitemiz bu yolda ilerlerken istenmeyen durumlar da yaşandı. Bu yolda şehit verdiğimizi inandığımız merhum Genel Sekreterimiz Muhiddin SAĞLAM’ı rahmetle anmak istiyorum. Kaybettiğimiz bazı arkadaşlarımız Fen Edebiyat Fakültesi Sekreterimiz merhum Çetin AKGÜL, öğretim üyelerimiz merhum Dr. Emin BAYDİL ve Prof. Dr. Mevlüt BEYRİBEY’i rahmetle anıyoruz. Bizler hayatta olanların ve özellikle de Üniversitemize hizmet edip kaybettiklerimizin hatırasına bu mükafatı kabul ediyoruz. İnşallah bu ödüle layık oluruz.” dedi.

Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ "Yılın Bakanı", Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL ise "Yılın Belediye Başkanı" ödülünü aldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM "Yılın Bakan Yardımcısı", geçen yıl vefat eden Adürrahim KARAKOÇ ise "Yılın Onur Ödülü"ne layık görüldü.