Cide Rıfat Ilgaz MYO’da geçtiğimiz günlerde Muhiddin SAĞLAM Konferans Salonu’nun açılışı düzenlendi. Akademik kurul toplantısı sonunda yapılan açılışta Genel Sekreterimiz Merhum Muhiddin Sağlam için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN, Cide Belediye Başkanı Nejdet DEMİR, Cide Kaymakamı Yüksel KARA, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Saim ATEŞ, Kastamonu MYO Müdürü Doç. Dr. Hasbi YAPRAK, Tosya MYO Müdürü Doç. Dr. M. Hakan AKYILDIZ, Araç Rafet Vergili MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Korhan ENEZ, Genel Sekreter Yrd. V. M. Salih YARIM, Cide Rıfat Ilgaz MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serkan ISLAK, Kamu Kurumları Müdür ve Amirleri, Akademik ve idari Personelimiz, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferans Salonu açılışında konuşma yapan Cide Rıfat Ilgaz Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr.   Serkan ISLAK: “Bazı insanlar vardır, değdikleri hayatı cennete çevirirler. Merhum Muhiddin Bey de bizim için öyledir. Muhiddin Bey, hem Yüksekokulumuz hem de şahsi konularda bizlere her zaman yol göstermiştir. Muhiddin Bey için keşke daha fazlasını yapabilsek. Onun ismini yaşatma adına Yüksekokulumuz konferans salonuna ismini verdik. Bu vesileyle Muhiddin SAĞLAM'ı rahmet ve minnetle yad ediyoruz, mekanı inşallah cennet olsun” dedi.

Cide Kaymakamı KARA’nın ardından konuşma yapan Rektörümüz AYDIN: “Üniversitemiz için geç saatlere kadar çalışan Merhum Muhiddin kardeşimizin Üniversitemize ve Cide Rıfat Ilgaz Meslek Yüksekokulumuza emeği büyüktür. Kendisini rahmetle anıyoruz. Cide MYO, Muhiddin kardeşimizin adını Üniversitemizde yaşatmak için güzel bir girişimde bulundu, kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.

Açılış ve Mevlid programını takiben ikram edilen etli pilav ve ayran ikramından sonra program son buldu.