5 Mart 2013 tarihinde Üniversitemiz ve Kastamonu Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan, "Geçmişten Geleceğe Bir Köprü Projesi İşbirliği Protokolü" kapsamında, 19 Mart Salı günü “Proje Eğitim Semineri” düzenlendi.

Kuzeykent Kampüsü Merkezi Kafeterya Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN ve Prof. Dr. Sezgin AYAN, Prof. Dr. Atıf ÇETİNER, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali SARIKAYA, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serhat ENYÜCE, Sosyal Hizmet Uzmanları Eylem AYDIN ve Ümit KADIOĞLU, Sosyal Politika Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Ekrem Ersin CESUR ve projede çalışacak gönüllü öğrenciler katıldı.

Seminer kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Faaliyetleri ve Toplum Destekli Polislik Hizmetleri hakkında bilgi verildi. Daha sonra ise sosyal hizmet uzmanları tarafından ziyaret edilecek yaşlılara nasıl yaklaşılması gerektiği, davranış yöntemleri ve iletişime geçme teknikleri ile Gönüllü Elçiler Projesi anlatıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali SARIKAYA'nın Kastamonu'da bulunan Huzur Evleri ve buradaki hayat hakkında yaptığı bilgilendirme ile toplantı sona erdi.