1872 yılından bu yana test etme, sertifikalandırma, denetim, kaliteyi artırma, eğitim alanlarında hizmet veren TÜV Rheinland Firmasından Eğitim Bölüm Yöneticisi Pınar KONYA ve Ankara Bölge Müdürü Ahmet Başak KAYIRAN Üniversitemiz ile ortak projeler yürütmek maksadıyla 13 Şubat 2013 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN’ı ziyaret etti.

Ziyarete Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı İkili Ekonomik İlişkiler ve Teknik İşbirliği Daire Başkanı Mehmet ÇIRAK, KUZKA Genel Sekreteri Av. Hilmi ERGÜR, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörü Enis GÖKÇEK, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Sezgin AYAN ve Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ, Üniversitemiz Genel Sekreter V. Doç. Dr. Ömer KÜÇÜK, Proje Araştırma ve Uygulama Kordinatörü Doç. Dr. Saim ATEŞ, KASÜSEM Müdürü Doç. Dr. İlhan AKSOY, Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Adem Yavuz SÖNMEZ ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yunus ÇELİK katıldı.

Yaptığı sunumda verdikleri hizmetler hakkında detaylı bilgi veren TÜV Rheinland Eğitim Bölüm Yöneticisi Pınar KONYA: “Farklı birçok alanda hizmet veren, global düşünüp yerel hareket eden bir firmayız. Her ülkenin geleneklerine saygı duyuyoruz. Vereceğimiz eğitimlerle yeni mezun olan öğrencilerimizin iş bulmalarını kolaylaştıracak projeler geliştirebiliriz. Projelere sadece ticari olarak bakmıyoruz. Üniversitelerle birlikte yürüteceğimiz projelerde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz.” dedi. Yaptığı sunumun ardından KONYA, Üniversitemizle ortak yürütebilecekleri projelerden örnekler verdi.

TÜV Rheinland’ın sunduğu önerilerin ardından konuşma yapan Rektörümüz AYDIN: “Firmanızın vermeyi planladığı eğitimleri veren Sürekli Eğitim Merkezimiz bulunmaktadır. Kariyer hizmeti verecek olan merkezimizin projesi de Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sunuldu.

Birimlerimizde laboratuvarlarımız bulunmakta ve aynı zamanda Merkezi laboratuvar çalışmamız hızla devam ediyor. Beraber çalışabilmek için öncelikle ikili protokoller imzalamalıyız. Daha sonraki safhaların teknik kısımlarında akademisyen arkadaşlarımız destek verecektir.” dedi.

Yapılan ön görüşmenin sonunda ise ileriki zamanlarda imzalanacak protokollerin tarihi ve hangi alanlarda yapılacağına karar vermek üzere Üniversitemiz Proje Koordinatörü Doç. Dr. Saim ATEŞ, KASÜSEM Müdürü Doç. Dr. İlhan AKSOY TÜV Rheinland yetkilileriyle görüşmeye devam etti.