Bir dünya üniversitesi olma yolunda kararlılıkla ilerleyen Üniversitemizin çalışmalarına, gayretli bir şekilde katkıda bulunan Genel Sekreterimiz Muhiddin SAĞLAM’ın 27 Aralık 2012 tarihinde haince bir saldırı sonucunda hayatını kaybetmiş olması; Üniversitemizi, Kastamonu halkını ve Ülkemizi derinden üzmüştür.

Bu hain saldırıyı düzenleyenleri şiddet ve nefretle kınıyor, olayın kısa süre içerisinde adli merciler ve emniyet güçlerimiz tarafından aydınlatılacağına olan inancımızı bir kez daha yineliyoruz.

Bizleri derinden üzen bu menfur olay; öğrencilerimiz, personelimiz ve halkımız ile bir bütün halinde hedeflerimize ulaşma yolunda azim ve kararlılığımızı kesinlikle etkilemeyecektir.

Sayın Bakanlarımıza, Yükseköğretim Kurulu Başkanı ve üyelerine, üniversitelerin rektörleri ve öğretim üyelerine, şehrimiz mülki, mahalli ve idari bütün resmi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına, Kastamonu halkına, Üniversitemiz personeline ve Kastamonu dışından acımızı paylaşan bütün dostlarımıza verdikleri destekten dolayı müteşekkir olduğumuzu belirtiriz.

Kastamonu Üniversitesi Senatosu olarak bu elim olayı kınadığımızı bir kez daha belirtir, Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Üniversitemize ve bütün Kastamonu halkına başsağlığı dileriz.