Üniversitemizin akademik birimleri tanışma programları bu hafta Araç Meslek Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile devam etti.

Programlara Rektörümüz Prof. Seyit AYDIN yanında akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.

Rektörümüz AYDIN yaptığı konuşmalarda Üniversitemizin başarılı olmasında akademik ve idari personelimizin emeğinin büyük olduğunu vurguladı. Rektörümüz AYDIN öğrencilere seslendiği konuşmasında: “Sizlerden millete hizmet etme konusunda beklentilerimiz vardır. Sizlerin mukaddesleri arasında sembol olarak en önemlisi bayrağımız olmalıdır. Çünkü bayrağımızın üstünde başka sembol yoktur. Bayrağımızdan sonra sizler için en önemli sembol Kastamonu Üniversitesi amblemi olmalıdır. Sizler bundan sonra birer Kastamonu Üniversitesi mensubusunuz ve ilerde mezun olduğunuzda ‘Mensubu ve mezunu olmaktan gurur duyacağınız üniversite’ sloganımıza layık olacaksınız. Hayatınız boyunca Üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inancımız tamdır.” dedi.

14 Aralık tarihinde BESYO’da düzenlenen tanışma programında ise Üniversitemize yeni atanan öğretim elemanlarımız Yrd. Doç. Dr. Gökhan ACAR ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet DİVAN’a cübbelerini giydiren Rektörümüz AYDIN, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusu’nda Erkeklerde Türkiye birincisi, Bayanlarda ise Türkiye İkincisi olan takımlarımıza teşekkür belgelerini takdim etti. Ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. AYDIN Romanya’nın Başkenti Bükreş’te düzenlenen Büyükler Kick Boks Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olan kulübümüz sporcusu Hamza KENDİRCİOĞLU’na plaket verdi.

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN ise bu yıl içerisinde düzenlenen voleybol 2. Lig müsabakalarında birinci olan takımımıza teşekkür belgelerini takdim etti.

Programların devamında verilen kokteyllerde Rektörümüz AYDIN öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.