Tosya Meslek Yüksekokulunda 16 Ekim 2014 Perşembe günü 2014-2015 Akademik yılı açılış töreni düzenlendi. Bu yılki tören öğrenci sayısının 1042’yi bulmasıyla daha önceki yıllara göre daha çoşkulu bir şekilde yapıldı.

Törene Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır, Belediye Başkan Vekili Ali Mutlu, İlçe Garnizon Komutanı J.Yzb. Sefer Sezer, Belediye Başkan Yardımcısı ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu, İlçe Müftüsü Basri Bektaş, Tosya kurum amirleri ile yüksekokul personeli ve öğrenciler katıldı.

Açılış töreninde ihtiyaç sahibi öğrenciler için kermes düzenlendi. Kermeste yiyecek-içecek ve hediyelik eşya stantları kuruldu. Çekilişler, yarışmalar, havai fişek gösterisi ve resim sergisi düzenlendi. Ayrıca törende canlı müzik dinletisi, portre çizimi ve dilek feneri gönderimi yapıldı. Yüksekokulda kurulan yumruk atma makinesi ve langırt törene renk kattı.

Törenin ardından ilçe protokolünde yeni göreve başlayan Kaymakam Yusuf Cıbır, İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Kıraç, İlçe Müftüsü Basri Bektaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu’ya hoş geldiniz ve hayırlı olsun anısına birlikte fidan dikimi yapıldı.