Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Deniz Kazan, Romanya’da yapılan 12000 metre dağ koşusunda Balkan birincisi oldu. Sekiz Balkan ülkesi arasından Ülkemize takım halinde de Balkan birinciliğinin gelmesine büyük katkı sağlayan, Balkan birinciliği yanında Avrupa üçüncülüğü ve Dünya on sekizinciliği de bulunan Kazan, 22 Haziran 2014 tarihinde Antalya’da yapılacak Avrupa şampiyonası seçmesine katılacak.

Antalya’da seçmelere kalması halinde finalde Fransa Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencimiz Kazan, BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bilgehan Baydil, Öğr. Gör. Hüsnü Şinoforoğlu ile birlikte 17 Haziran tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti. Başarılarından dolayı Kazan’ı kutlayan Rektörümüz Aydın, kendisinden Dünya ve Avrupa Şampiyonluğu beklediklerini ifade etti.

Aldıkları dereceden duydukları memnuniyeti dile getiren Kazan’ın Antrenörü Öğr. Gör. Hüsnü Şinoforoğlu daha iyi derecelere imza atacaklarını vurgulayarak, Rektörümüz Aydın’a sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere verdiği önem ve destekten dolayı teşekkür etti.