Üniversitemiz Kafkasya Üniversiteler Birliği’nin (KÜNİB) 3-4 Mayıs 2014 Tarihlerinde Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de organize edilen  “1. KÜNİB Tanıtım Günleri”ne katıldı.

Birlik üyesi birçok üniversitenin katıldığı programda, Azerbaycan’daki öğrenciler Türkiye üniversitelerinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Türkiye’den 36 üniversitenin katıldığı etkinlikte, Üniversitemizi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Saim Ateş ile Devrekani MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Kezban Özer temsil etti.

Açılış Töreni’nde konuşan Türkiye Bakü Büyükelçisi Alper Coşkun, eğitim faaliyetlerinin niteliğinin yirmi birinci asırda her alanda değiştiğine dikkat çekerek; Türkiye’nin eğitim potansiyeli ve kalitesinin gün geçtikçe geliştiğini ifade etti. Büyükelçi Coşkun, konuşmasının devamında Azerbaycan’ın yurtdışında yüksek lisans yapan toplam 15 bin öğrencisinden 8 bininin Türkiye’de eğitim gördüğünü belirterek, “Kardeşliğimizi daim kılmak ve genç nesillere daha sağlam bir şekilde bırakmak için kader birliğimizi geleceğe taşımalıyız. Eğitim, bu birliğin en önemli aracıdır. O yüzden bu organizasyonu mütevazı bir başlangıç olarak görmeliyiz.” dedi.

Milletlerarası bir proje olan KÜNİP Tanıtım Günleri süresince, Üniversitemiz ve Azerbaycan’daki üniversiteler ile eğitim kurumları arasında önemli temaslarda bulunuldu. Mevlana değişim programına dair görüşmelerinin de yapıldığı fuar süresince öğrenciler ve eğitim kurumları Üniversitemize yoğun ilgi gösterdi.