Kastamonu Üniversitesi Ayyıldız Spor Bayan Hentbol Takımımız Ünilig Şampiyonası’nda bütün rakiplerini mağlup ederek altın madalyayı kazandı. 07 Mayıs 2014 Tarihinde ekibimiz, Konya’daki finalde Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Hentbol Takımını 30-20 yenerek şampiyon oldu.

Antrenör Hüsnü Şinoforoğlu liderliğinde gruplardan da hiç yenilgi almadan çıkan takımımız elde ettikleri bu başarıyla 50 bin liralık ödülün de sahibi oldu.

Kastamonu Üniversitesi Ayyıldız Spor Bayan Hentbol Takımımız Antrenörü Şinoforoğlu, "İki yıldır düzenlenen Ünilig'te geçen yıl ikinci olmuştuk. Bu yılki hedefimiz birinci olmaktı. Gruplardan birinci çıkmış olmamıza rağmen takımımızın ilk yarıda stresli oluşu maçın başa baş geçmesine sebep oldu. Takımımız, ikinci yarıda ağırlığını ortaya koymayı başardı. İdman yapmayı hiç bırakmadık, Ünilig dışında Koç Fest var, Rotterdam'da yapılacak olan Üniversitelerarası Avrupa Şampiyonası'na da hazırlanıyoruz. Avrupa Şampiyonası’na Üniversitemiz hentbol takımından dört sporcumuz katılacak. Kısacası sevinçliyiz, mutluyuz. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a ve müsabakalar boyunca yanımızda olan Üniversitemize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.