18 Nisan 2014 tarihinde üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Eğitim Fakültesi’nde devir teslim törenleri düzenlendi.

İlk tören saat 10.00’da Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yapıldı. Törende Prof. Dr. B. Ünal İBRET görevini Doç. Dr. Duran AYDINÖZÜ’ne devretti. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde düzenlenen törene Eğitim Fakültesi Dekanı B. Ünal İBRET, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Duran AYDINÖZÜ, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. S. Tunay KAMER, Enstitü Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Ergün RECEPOĞLU ile Doç. Dr. Kadir KARATEKİN, enstitü yönetim kurulu üyeleri ve idari personel katıldı.

Üniversitemizin kuruluşundan bugüne enstitünün çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğini, mevcut lisansüstü programlar ve YÖK’e teklif edilen yeni bölümlerle öğrenci sayısının giderek arttığını söyleyen İBRET, enstitüyü daha ileriye taşıyacağına inandığı AYDINÖZÜ ve yönetimine başarılar diledi. Görevini, enstitü yönetimiyle birlikte en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacaklarını söyleyen AYDINÖZÜ, İBRET’e enstitü de bugüne kadar yapmış olduğu başarılı çalışmalar için teşekkür ederek günün anısına plaket takdim etti.

Üniversitemizdeki diğer devir teslim töreni de saat 16.00’da Eğitim Fakültesi’nde düzenlendi. Dekanlık görevini Prof. Dr. B. Ünal İBRET, Prof. Dr. Nüket TÖR’den devraldı. Eğitim fakültesi dekanlığında düzenlenen törene Rektör Vekili Prof. Dr. Ömer ATALAR, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. S. Tunay KAMER, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Atila ÇAĞLAR ile Yrd. Doç. Dr. A. Oğuzhan KILDAN, fakülte yönetim kurulu üyeleri ve idari personel katıldı.

Dekan İBRET, Sayın TÖR’ün fakülteye kıymetli hizmetlerinin bulunduğu belirterek devraldığı bu görevi daha ileriye taşıyacaklarını ve fakültenin gelişmesi için bilgi alışverişinin devam edeceğini söyledi. TÖR, aile ortamı içinde çalıştığı arkadaşlarına teşekkür ederek yeni yönetime başarılar diledi.

Rektör Vekili ATALAR ve Dekan İBRET, fakülteye verdiği hizmetler için TÖR’e plaket takdim etti. Verilen ikramla program son buldu.