Üniversitemiz ile T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

1 Nisan 2014 tarihinde Rektörlük binasında düzenlenen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN, Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Basri YAVUZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Rafet ÖZKAN, Prof. Dr. Sezgin AYAN ile Prof. Dr. Ömer ATALAR, Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Ömer KÜÇÜK, Genel Sekreter Yardımcı Vekili Sabahattin ÇEBİ, Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi İdari İşleri Birim Sorumlusu Baki KILIÇOĞLU ve Eğitim İşleri Birim Sorumlusu Kutlu SALİHOĞLU katıldı.

İmza töreninde konuşan Rektörümüz AYDIN: “Bugün Üniversitemiz ve Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle beraber çalışmak üzere işbirliği protokolünü hayata geçiriyoruz. Aslında geçmişte beraber “Genç İstihdamın Desteklenmesi” projesini El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzle beraber yürüttük. O proje istediğimiz şekilde neticelenmişti.

Bugün resmi bir protokolle daha fazla çalışmaları yapmak üzere bir aradayız. Bundan sonra yeni araştırma projeleri ve uygulama projeleri Üniversitemiz ve müdürlüğümüz beraberce yapacaklar. Ayrıca beraber çalışma programları ve kurslar yapılacaktır. Bunda her iki kurum kendi alanlarında gerekli bütün hazırlıkları yapacaklar ve ahenk içinde çalışılacak. Geçmişte de var olan bu ahengi daha sistemli daha düzenli hale getirmek için bugün bu protokolü imzalıyoruz. El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne Üniversitemize ve Kastamonu’ya hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü YAVUZ yaptığı konuşmada: “Daha önceki altyapı çalışmalarından başlayarak ve Üniversitedeki katkılarını bizler biliyoruz. Üniversitede binaların yerleştirilmesinde, iç dekorasyonuna kadar birçok alanda bu işi yaptılar. Üniversitemiz bu işi ciddiye alarak yaptı. Bu anlamda Rektör AYDIN’a teşekkür ediyorum. Bu protokolün Kastamonu ve Türkiye’ye bir katkı zinciri oluşturmasını diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Rektörümüz AYDIN ve YAVUZ iş birliği protokolünü imzaladı. İmzalan protokolde el sanatları araştırma eğitim-öğretim konularında her iki kurumun idari ve eğitici personeli, öğretim elemanları, öğrenciler arasındaki ilişkileri teşvik etmek gibi hedefler yer alıyor. Protokol kapsamında Üniversitemiz ve Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü El sanatları alanında ortak projelerin geliştirilmesi ve uygulanması amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda El sanatları alanında Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü atölyelerinde eğitimler yapılacak olup Üniversitemiz açılacak olan kurslara kursiyer ve eğitici desteği sağlayacaktır. Bu kurslara katılan kursiyerler de Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs katılım belgesi verilecektir.

Böylelikle; Üniversitemiz ve şehrimizin entegrasyonu güçlenerek devam edecektir.