43 Avrupa üniversitesi ile imzaladığımız Erasmus anlaşmaları kapsamında Üniversitemize yabancı öğrenciler gelmeye devam ediyor.

Üniversitemiz Orman Fakültesi Dekanı ve Erasmus Kurum Koordinatörü Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ, Orman Mühendisliği Bölümü Erasmus Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Gökhan ŞEN, Erasmus Ofisi personeli Arş. Gör. Gamze SAVACI ve Polonya Bialystok Teknology Üniversitesi’nden gelen 3 Erasmus öğrencisi, Anna Monika MAZURUK, Majiej GOLISZEWSKI ve Elibiate KULAGA Rektörümüz Prof. Dr. Seyit AYDIN’ı makamında ziyaret etti.

27 Şubat 2014 tarihinde yapılan ziyarette Orman Fakültesi Orman Mühendisliği’nde öğrenim görecek olan öğrencilere Rektörümüz AYDIN: “Erasmus öğrencilerimizi burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Polonya yabancı olduğumuz bir ülke değil. Dolayısıyla kendilerini Üniversitemizde memnuniyetle misafir etmeyi arzu ediyoruz. İnşallah Üniversitemizden ve Kastamonu’dan memnun kalır, eğitimlerinizin buradaki kısmını iyi bir şekilde tamamlarsınız.

Büyük çoğunluğu orman olan Kastamonu’dasınız ve Türkiye’deki Orman Fakülteleri arasında başarılı sıralarda yer alan Orman Fakültemizde eğitim alacaksınız. Türkiye hakkında bilmediklerinizi Üniversitemizde öğrenebilirsiniz. Hocalarımız sizlere en iyi şekilde rehberlik edeceklerdir.” dedi.

Üniversitemizde eğitim alacakları için heyecanlı olduklarını belirten öğrencilerimizin ziyareti Rektörümüz AYDIN’ın öğrencilere hediyelerini takdim etmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.