Yabancı Dil (İngilizce) Öğrenmek İsteyen ya da Yabancı Dilini Geliştirmek İsteyen Öğrencilerimizin Dikkatine!

Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim (YÖK-İDE) Portalı http://ide.yok.gov.tr internet adresinden bütün öğrencilerimizin ücretsiz kullanımına açılmıştır. Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim Portalı’na giriş yapmak isteyen öğrenciler "Öğrenci Kayıt" bölümünden kayıt olarak sisteme anında erişim sağlayabilirler.

Kayıtla ilgili daha fazla bilgiye http://ide.yok.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir.

Yükseköğretim Kurulu Ortak Veri Tabanında öğrenci kaydınız bulunmadığı takdirde, Üniversitemiz öğrenci işleri dairesine başvurarak, YÖKSİS’e öğrenci kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir

Sistemi daha verimli kullanılabilmek için yabancı diller bölüm başkanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

 

YÖKİDE Nedir?

Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim Portalı çalışması, eğitim alanında bir sosyal destek projesi olarak ortaya çıkmış ve eğitimde e-dönüşüm politikası kapsamında geliştirilmiştir.

Yükseköğretim Kurumları İnternet Destekli Eğitim Portalı ile web-tabanlı uzaktan eğitim alanında gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerinin sunduğu alternatif eğitim ortamlarından yararlanılarak öğrencilerin yabancı dil eğitimlerine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Öğrenciler bu platform içerisinde sunulan yabancı dil kaynaklarından ve hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacaklardır.