Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın evlerinde ziyaretlerine icabet ettiği Afganistan İslam Cumhuriyeti’nden eğitim görmek için Üniversitemize gelen talebelerimiz ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerlerin başarısı için dua edip, ikram edilen Afgan pilavından yedi.

Talebelerimizi dua programında yalnız bırakmak istemediklerini dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; "Üniversitemizde eğitim gören Afgan gençlerimiz ordumuzun Afrin'de muzafferiyeti için hatim yapıp ve dua ettiler. Bizi de hatim duası için davet ettiler. Allah hatimlerini mübarek, dualarımızı da kabul ve makbul eylesin. Ordumuzu muzaffer kılsın." dedi.

Türkiye'yi çok sevdiğini belirten Abdullah Hamidi; "Türkiye'nin yanında olduğumuzu ve her zaman yanında olacağımızı söylüyoruz. Afgan öğrenciler olarak her hafta toplanıp Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele eden Mehmetçik için dua ediyoruz. Türk askerinin mazlum milletler için mücadele veriyor. Mehmetçik sadece Türkiye için değil, bütün ümmet-i Müslüman için mücadele etmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyoruz. Mehmetçik’imize, Cumhurbaşkanımıza dua ediyoruz. İnşallah zaferlerle dönerler de ümmet-i Müslüman'ı hep yukarıda tutarlar. İslam için, mazlum için dua edeceğiz ki mazlumlar yaşasın, bayrağımız inmesin." dedi.

Afgan talebemiz Feyzullah Nefes de bütün düşmanların ortak amacının Türkiye'yi ortadan kaldırmak olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin çok önemli görevleri var. Türkiye giderse İslam gider. Türkiye İslam coğrafyasını koruyor. İslam coğrafyasına el uzatmalarını engellemeye çalışıyor. Bunun için düşmanın hedefi Türkiye'yi ortadan kaldırmak. Mehmetçik’imize, Cumhurbaşkanımıza Allah güç versin. Afganistan'daki bizim ailelerimizin duaları da onlarla." dedi.