Kastamonu Valiliği tarafından sunulan, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından desteklenen ve eğitim desteğinin Üniversitemiz Turizm Fakültesi akademisyenleri tarafından verilecek olan “Turizm Servis Elemanı ve Ev Pansiyonculuğu Eğitimi” projesinin işbirliği protokolü imzalandı.

Programa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Saim Ateş, KUZKA Genel Sekreter V. Dr. Serkan Genç ve Üniversitemiz Turizm Fakültesi’nin Akademik personelleri katıldı. 

Protokolün imzalanması esnasında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Kastamonu Valiliği tarafından verilmiş bir proje ile alakalı Üniversitemizden teknik eğitim desteği alınacak. Projenin adı “Turizm Servis Elemanı ve Ev Pansiyonculuğu Eğitimi’dir. Eğitim kısmını Üniversitemiz verecektir. Projede turizm alanında yakalamaya çalıştığımız bazı motivasyonları inşallah getirecektir. Öncelikle Projeyi sunan Kastamonu Valiliğine teşekkür ediyoruz, tebrik ediyoruz. Destekleyen Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansını, Üniversitemizi eğitim vermek üzere düşündüğü için kendilerine teşekkür ediyoruz. Üniversitemizin Turizm Fakültesi projenin eğitim kısmını en iyi şekilde verecektir. Hayırlı uğurlu olsun. Projenin İnşallah başarı ile devam edip, başarı ile bitmesini ve neticelerinin de tatbik edilmesini arzu ediyoruz” dedi. 

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Dr. Serkan Genç “Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansımız “2017 Teknik Destek Programı” kapsamında Kastamonu Valiliği tarafından sunulan Turizm Servis Elemanı ve Ev Pansiyonculuğu Eğitimi” ajansımızın değerlendirmesi sonucu başarılı bulunmuştu. Bu anlamda da Valiliğimiz tarafından sunulan eğitim programı ve bu işin teknik özelliklerini incelediğimizde “Turizm Servis Elemanı ve Ev Pansiyonculuğu Eğitimi” Programında Üniversitemizden faydalanabileceğimizi düşündük. Üniversitemiz Turizm Fakültesi bu konuda oldukça etkin ve iyi çalışmaları olan ve Ajansımız ile Kastamonu’da turizm alanında çalışmaları çok fazla katkı sağlayan bir fakültemiz bu anlamda bu eğitimi satın alması için Dekanımızla da görüşmüştük. Onlarda bu eğitimi verebileceklerini ve uygun olduklarına değerlendirmişlerdi. Üniversitemize de bu protokolü yapma imkânımız olduğu için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Protokol töreni karşılıklı protokolün takdim edilmesi ve fotoğraf çekiminin ardından son buldu.