Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Valiliği tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri çerçevesinde oluşturulan 15 Temmuz Anı Defteri’ni imzaladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın anı defterine; “Aziz milletimiz 15 Temmuz 2016 akşamı tarihin en büyük ihanet ve işgal teşebbüsüne maruz kalmıştır. İhanetin hedefi; Türk Devletini yıkmak, Türk vatanını parçalamak ve Tük Milletini imha etmektir. Ancak hainlerin ve onları kullananların unuttuğu bir husus vardır: Türk Milleti en ağır şartlarda bile Devletini, vatanını ve mukaddeslerini canı pahasına muhafaza eder!.. Nitekim öyle olmuştur. Aziz Milletimiz canı pahasına Devletini, vatanını ve mukaddeslerini korumuş, hainlere gereken dersi vermiştir. Dünyayı hayrete düşürmüş; Dünya kendisine " böyle üstün bir millet var mıydı?” sorusunu sormuştur: Evet vardır ve adı da Türk Milletidir!.. Aziz Milletimiz başta Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, Hükümeti, Siyasetçisi, Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Güçleri, Basını, Sivil Kuruluşları, Üniversiteleri ( ki Prof. Dr. İlhan VARANK’da şehitler arasındadır), Resmi Kuruluşları, Diyanet Teşkilatı ve topyekûn halkı ile hainlere ders vermiş; Dünyayı kendisine hayran bırakmıştır. İkinci İstiklal mücadelesini de kazanmıştır. Cenab-ı Hak bu millete bir daha İstiklal Mücadelesi vereceği 15 Temmuzları ve işgal teşebbüslerini yaşatmasın!...

15-Temmuz-2016’ nın yıldönümü olan bugün(15 Temmuz 2017) bütün 15 Temmuz Şehitlerimize ve vatan müdafaasında şehit düşen bütün vatan evlatlarına ki bunlar 1071,1443 ve 1920’ lerdeki teşebbüsle aynı mertebededir. Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Bütün gazilerimize de Allah’tan acil şifalar niyaz ediyoruz. Bu vesile ile Gazi Milletimizin önünde bir defa daha hürmetle eğiliyoruz “ yazdı.