Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından tertip edilen “2. Karadeniz Bölgesi Güzel Sanatlar Fakülteleri, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri Öğretim Elemanları Karma Plastik Sanatlar Sergisi”nin açılışı 25 Nisan 2017’de Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi Fuaye Alanı’nda yapıldı.

Açılış Programına Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Kastamonu Belediyesi Başkan Vekili Eşref Can, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Biber, Prof. Dr. Ali Rafet Özkan ve Prof. Dr. Sezgin Ayan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Kastamonu Üniversitesi Akademik ve İdari Personeli ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Rafet Özkan: “Dünya var olduğu sürece sanatkârlar baş tacı edilmiştir. İnşallah bu serginin hem şehrimize hem Karadeniz Bölgesi’ne hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Biz gençlerimizi müziğe sanata yönlendirmek zorundayız. Sanattan müzikten uzak kalan bir neslin, geleceğe ışık tutmasının zor olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Açılış konuşmasını yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Bölüm Başkanı Doç. Serkan İlden ise serginin kapsamı hakkında bilgiler verdi. Sergiye Karadeniz Bölgesi’nden 16 üniversitenin öğretim üyelerinin katılımı ile farklı disiplinlerden 80 çalışmanın yer aldığını belirten Doç. İlden, serginin geleneksel olduğunu ve bu yıl ikincisinin Kastamonu’da yapıldığını vurguladı.

Açılış Programı, kurdele kesimi ve sergi salonunun gezilmesinin ardından ikramlar ile son buldu.

“2. Karadeniz Bölgesi Güzel Sanatlar Fakülteleri, Sanat ve Tasarım Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri Öğretim Elemanları Karma Plastik Sanatlar Sergisi” 2 Mayıs 2017 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.