Üniversitemiz Rektörlük makamında imzalanan protokole, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Ziraat Bankası Ziraat Sigorta A.Ş. ile Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü Emin Çubukçı adına Kastamonu Girişimci Dinamik Şube Müdürü Kenan Karslı, ayrıca Ziraat Bankası Kastamonu Şubesi Müdürü Esma Güleş, Ziraat Emeklilik ve Sigorta Satış Yöneticisi Aslı Hurdacı, Ziraat Bankası Kastamonu Girişimci Dinamik Şubesi Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkilisi Münevver Dalkıran protokol imza töreninde hazır bulundu.

İmzalanan Protokol esnasında konuşan Rektörümüz Aydın;  “Bireysel Emeklilik Sistemi otomatik iştirak sözleşmesini Ziraat Bankamızla imzalamak üzereyiz. Teklifler değerlendirildi. Şu ana kadar bu sistemde en makul teklifi veren bankamız Ziraat Bankamız oldu. Bizde çalışanlarımızın Bireysel Emeklilik Sistemine girmesi hususunda Ziraat Bankamızı tercih ettik. Hem bankamıza, hem Üniversitemize ve çalışanlarımıza hayırlı olsun. Tebrik ediyoruz, teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziraat Bankası Kastamonu Girişimci Dinamik Şube Müdürü Kenan Karslı ise şöyle konuştu. “Kastamonu Üniversitesi ile her konuda birlik ve beraberlik içerisinde devam ediyoruz. Her ne kadar maaş başka banka ile anlaşmış olsa da diğer tüm bankacılık işlemlerini bankamız aracılığı ile yapıyoruz. Bireysel Emeklilik Sisteminde Üniversitemizin Ziraat Emekliliği tercih ettiği içinde Sayın Rektörümüze çok teşekkür ediyoruz. Bunun yanında her konuda Üniversitemizin yanında olacağımızı da belirtiyoruz” dedi.

İmzalanan Protokolde Bireysel Emeklilik Sistemi Otomatik Katılım sözleşmesi kapsamında katılımcılara ve akademisyenlerimize ek faydalar sunulacaktır.

Protokol töreni, Bireysel Emeklilik Sistemi Otomatik Katılım sözleşmesinin imzalanması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.