Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, 24 Mart 2017 tarihinde Daday Ümit ve Nafi Çeri Meslek Yüksekokulu’nun yapım işleri ve masraflarını üstlenen Nafi Çeri ve Ümit Çeri’ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarete, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Demirel, Daday Ümit ve Nafi Çeri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Nadir Özdemir katıldı.

Ziyarette Rektörümüz Aydın; “Daday’daki meslek yüksekokulumuzu yapımını üstlenen Nafi Çeri amcamızı ziyaret ediyoruz. Kendisi yakın zamanda ameliyat olmuştu. Geçmiş olsun ve Allah şifa versin diyoruz. Meslek yüksekokulumuz için yaptığı hayrı da Allah mübarek etsin inşallah. Meslek Yüksekokulumuz şu an faaliyette ve en yakın zamanda da resmi açılışını da Daday Belediye Başkanımız ile beraber yapacağız. Bu konuda Daday Meslek Yüksekokulumuzun kuruluşundan bugüne her işimizi takip eden ve her işimize destek olan Daday Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar Meslek Yüksekokulu müdürlüğümüzü yürüten Prof. Dr. Yavuz Demirel’e çok teşekkür ediyoruz.  Yavuz Demirel, İktisadi ve İdari Birimler Fakültesine asaleten dekan tayin edildi. İlahiyat Fakültemizden Doç. Dr. Mehmet Nadir Özdemir kardeşimiz de bugün itibariyle Daday Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne başlamıştır. Meslek Yüksekokul kurulduktan sonra hakkı olduğu için hayırseverimizin ismini verme düşüncesi bizde hâsıl olmuştur. Senatoda yüksekokulumuzun adını Daday Ümit ve Nafi Çeri Meslek Yüksekokulu olarak çevirme kararı aldık. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) da bu durumu kabul etmiştir. Şu anda Daday’daki meslek yüksekokulumuzun adı Daday Nafi ve Ümit Çeri Meslek Yüksekokuludur. Üniversitemize, Daday’ımıza, Kastamonu’muza ve hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bu arada Nafi Amca yeni bir teşebbüse geçerek yeni bir hayra başladı. 200 kız, 200 erkek olmak üzere Daday’a 400 kişilik bir öğrenci yurdu inşa edecek. Yurdun işletilmesiyle alakalı da biz Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile en yakın zamanda irtibata geçeceğiz ve yapılan yurdun Kredi ve Yurtlar Kurumumuza kiraya verilmesi çalışmasını da başlatacağız. Kredi ve Yurtlar Kurumumuz bilindiği üzere son yıllarda çok aktif olarak kapasite arttırarak her yerde de bu tür faaliyetleri iyi neticelendirmiştir. Nafi Amcamızın sayesinde inşallah Daday’ımıza da Kredi ve Yurtlar Kurumumuz girmiş olacak. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş ziyarette; “Yüksekokulumuzun açılmasında çok emeği olan Sayın Rektörümüze gerçekten Daday halkı adına çok minnettarız. Eğer yüksekokul faaliyetine önce eski bina da başlamasaydı daha sonra da Nafi Abimiz bu okulu yapmasaydı buranın yürümeyeceğini biz biliyorduk. Başta Rektörümüz çok emek verdiler bu konuda bu konuda Rektörümüze minnettarız. Hayırsever Nafi Abimizin de emekleri çoktur. Hatta bir gün Rektörüme giderken Nafi Abimiz kereste yıkıyordu bu bizi çok duygulandırdı. Dişiyle tırnağıyla çok emek verdi. Daha sonra Yüksekokul Müdürümüz Yavuz Bey’e emeği için çok teşekkür ediyoruz. Yüksekokulumuz gelecek nesiller için, Daday için, Kastamonu için inşallah hayırlı olur.” dedi.

Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.