Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ve Yatırım ve Teknik Hizmetleri Daire Başkanı Dursun Duyar 03 Şubat 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ın yanı sıra, Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekanı ve Muhammed Alparslan Han Camii Ve Külliyesi Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Başkanı Prof. Dr. Saim Ateş, Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanı ve Muhammed Alparslan Han Camii Ve Külliyesi Yaptırma Ve Yaşatma Derneği Genel Sekreteri Ertuğrul Kaba da hazır bulundular.

Ziyarette Rektörümüz Aydın, Üniversitemiz ve inşaat safhası devam eden Muhammed Alparslan Han Camii ve Külliyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Palakoğlu ve Yatırım ve Teknik Hizmetleri Daire Başkanı Duyar, Muhammed Alparslan Han Camii ve Külliyesi’nin inşaat safhasını takip ettiklerini belirterek, gerekli görüldüğü takdirde desteklerini esirgemeyeceklerini ve Cami projesini çok beğendiklerini dile getirirken düşüncelerini “Örnek teşkil eden Cami Projesi çok güzel bir mimari yapıya sahip. Üniversitemizin inşaat safhası devam eden Muhammed Alparslan Han Camii ve Külliyesi’nin en kısa sürede bitmesini temenni ediyoruz.” sözleriyle ifade ettiler.

Ziyaret hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.