Üniversitemiz ile Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası tarafından organize edilen, Mali Müşavirlik  Stajına Başlama Kursu Sertifika Töreni Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasında yapıldı.

Sertifika Törenine Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, üniversitemiz akademik personeli ve kursa katılan öğrenciler katıldı.

140 saatlik kursa katılarak eğitim alan 9 kursiyere sertifikaları Rektörümüz Aydın ve akademisyenler tarafından takdim edildi.

Sertifika töreninde konuşma yapan Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar Özdemir şunları ifade etti. “Sayın Rektörüm Kastamonu bünyesinde ilk defa düzenlemiş olduğumuz bu kurs programına verdiğiniz destekler için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Sizlerin ve değerli hocalarımızın sayesinde Kursiyerlerimizin inşallah staja başlama, staja devamlılık konusunda ki  kursları inşallah devam edecektir. Katkılarınız için teşekkür ederiz. Tabi mesleğe başlamada staj ve staj süreleri uzun bir zamanı kapsıyor bu noktada da arkadaşlarımızın gerekli zamanı bulamamasından dolayı sınavı kazanması zor oluyor. Sayın Rektörüm. Bu noktada bizde çorbada bir tuzumuz bulunsun amacıyla böyle bir uygulamayı yapmayı sizler sayesinde uygun bulduk. Bundan sonra da inşallah bunun devamı niteliğinde veya geliştirici niteliğinde sürekli Kastamonu Üniversitemiz ile el ele olacak şekilde programlar düzenlemek istiyoruz. Ben sertifika alacak arkadaşlarıma bundan sonra ki sınav zamanlarında da başarılar diliyorum. Tabi ki hiçbir zaman emek harcanmadan bir şeyler elde edilmiyor. Onlar için daha çok erken süreler inşallah yılmadan önümüzde ki sınavlara hazırlanacaktır. Ben tekrardan bütün katılımlarınız için çok teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum”.

Sertifika töreninde konuşan Rektörümüz Aydın şunları kaydetti. “Odanızın çok kıymetli Başkan ve mensupları, üyeleri, değerli mesai arkadaşlarımız ve sevgili kursiyerlerimiz öncelikle böyle bir programın hepinize, hepimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Sağ olun çok güzel bir programı beraberce inşa ettik.  Üniversitemiz sivil bir kuruluşumuzla yaptığı bir sertifika programı çok alışılmış bir şey değil. Sivil Kuruluşlarla sertifika programı yapmak umumiyetle bizde biliyorsunuz resmi kuruluşlar organize eder veya şirketler aracılığıyla bazı şeyler yapılır. Bu tabi onların dışında bizi sevindiren bir hadise sivil kuruluşlarımızla biz çalışmayı her zaman arzu ediyoruz. Bu da sağ olun sizler sayesinde iyi bir vesile oldu bize.  Bu vesile ile odamıza ve düşünceyi hayata geçiren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz, çok sağ olun. Elbette kursiyerlerimiz bundan sonra ki hayatlarında bazı çetin imtihanlardan geçecekler. Ama herkes geçiyor. Hepiniz inşallah başaracaksınız. Dünya’da hiçbir emeğin karşılıksız kaldığı görülmemiştir. İnşallah emekleriniz karşılık bulacaktır. Size inşallah bundan sonrasında da gayretle ve yılmadan sizin layık olduğunuz istekli olduğunuz hedefe ulaşmak için çalışacaksınız. Şimdiden tabi hepinize tekrar başarılar diliyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz.  Bundan sonra bize düşen ne varsa üniversiteye düşen ne varsa her zaman yedi gün yirmi dört saat esasıyla sizlere açıktır o üniversite zaten sizin üniversiteniz. Hem odamız için geçerli hem de sizin için geçerli. Her zaman her halükarda bize ulaşabilirsiniz. Her türlü hizmeti alabilirsiniz. O manada da bir sınırlama olmayacaktır hiçbir zaman. Tekraren odamıza, Üniversiteden hem bu işi organize eden faaliyeti yürütmekte vazife alan arkadaşlarımıza, idarecilerimize, hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Sizlere de başarılar diliyoruz. Başarılarınız devamlılığını diliyoruz inşallah. Hayırlı uğurlu olsun”.

Üniversitemiz ve Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası tarafından ilk kez düzenlenen bu kursun ilerleyen zamanlarda da devam edeceği kaydedildi.