Kastamonu İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette gündeme dair değerlendirmelerde bulunuldu. Rektörümüz Aydın ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle konuştu. “İl jandarma komutanımız ziyaretimize geldiler, sağolsunlar. Kendileri bu sene itibariyle il jandarma komutanı oldular. Yeni görevi kendisine ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Hayırlı hizmetlerinin devamını diliyoruz. Aynı zamanda yaşadığımız bu zor günlerde en ağır ihaneti Türk Silahlı Kuvvetleri gördü, bundan dolayı da geçmiş olsun  dileklerimizi iletiyoruz kendilerine”.

Rektörümüz Aydın, darbe girişimine de değinerek şunları ifade etti. “Biz bu dönemde iki konudan rahatsızız.  Birincisi, medya ‘darbeci askerler’ diyor asker kutsal bir kelimedir onlara hain denmesi gerekir. Asker tabiri onlar için kullanılmamalıdır. İkincisi bu sadece bir darbe girişimi değil, 15 Temmuz ihaneti tamamen Türkiye’yi yok etme ihanetidir. Geniş söyleyeceksek Türk Vatanını yok etme teşebbüsüdür”.

Yaşanan bu olaylara dair değerlendirme yapan İl Jandarma Komutanı Kapancı’da yaşanan olaylardan dolayı çok üzgün olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu. “Türk Silahlı Kuvvetleri demokrasiye bağlıdır. Bu yaşanan hain teşebbüsün Türk Silahlı Kuvvetleriyle alakası yoktur. Bunu yapanlar cezalandırılacaktır. Bu olayların bir daha yaşanmamasını diliyor ve milletimize geçmiş olsun diyorum”.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdiminin ardından son buldu.