Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen Ebru Atölyesi Karma Sergisi Açılış Töreni, bugün 17 Mayıs 2016’da Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Sergi Salonunda yapıldı.

Sergi açılışına, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sezgin Ayan, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kaçar, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünal İbret, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin Halis, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kısa bir açılış konuşması yapan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kaçar, Ebru Atölyesi sergisine hoş geldiniz diyerek, henüz 1 yaşında bir fakülte olduklarını, bu yıl 5 sergi gerçekleştirdiklerini ve ebru, seramik ve çini atölyeleri kurarak faaliyetlerine devam ettiklerini ifade etti. Kaçar, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Açılış sırasında kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Aydın da “Fakültemiz bir yaşında olmasına rağmen çok güzel işler yaptılar. Bu faaliyetler artarak devam edecek. İnşallah bundan sonra bütün faaliyetlerimizi milletlerarasına taşıyacağız. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Sergi açılış kurdelesi kesildi ve sergi gezildi.

Ebru Atölyesi Karma Sergisi’nde öğrencilerin sene başından beri üzerinde çalıştıkları eserler yer aldı.

Sergi açılış programı verilen kokteyl ile son buldu.