Bugün “İSTİKLAL YOLU KASTAMONU” konulu  ilköğretim okulu öğrencileri arası resim yarışmasının ödül töreni üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemizde  yapıldı.

Yapılan ödül törenine Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını  yapan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kaçar “Öncelikle ödül törenimize hepiniz hoş geldiniz. Üniversitemiz 10. kuruluş yılını değişik etkinliklerle kutlamakta. Bu kapsamda Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi olarak tertip etiğimiz bu faaliyetimizle siz miniklere ulaşmayı hedefledik. Sizlerin çizgilerini, yeteneklerini, merak ettik. Eserlerinizi titizlikle inceledik. Ödül almaya ve sergilenmeye hak kazanan eserleri belirledik. İleride sizleri bu üniversitenin öğrencileri olarak görmek istediğimizi belirtmek isterim. Katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ederim.” diyerek sözü daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Aydın’a bıraktı.

Rektörümüz Aydın ise: “Sevgili misafirlerimiz ve çocuklarımız, katılımınızdan dolayı ve beraber olduğumuz için teşekkür ediyorum. Bizim inandığımız bir şey vardır zekayı tasdik ederken sanatın ayrı bir zeka olduğunu kabul ediyoruz. Herkes sanatı icra edemez, bunu keşfetmek çok önemlidir. Geleceğin sanatçılarını yetiştirmek için erken yaşta keşfetmek çok önemlidir. Sanatın ayrı bir zeka olduğunu kabul ederek keşfettiğimiz öğrencileri o yöne göre yönlendirmek de çok önemlidir. Bu manada sizleri tebrik ediyoruz. Bu çocuklarımızı sanatkarları olarak yetiştirmiş olursunuz. İnşallah bu programları tekrar sizden bekliyor ve istiyoruz.  Seçtiğiniz anlam çok güzel, çocuklarımızın şehri nasıl algılayabileceği çok önemli. Çocuklarımızın hepsini ayrıca kutluyoruz dereceye girip girmemek önemli değil bu alandaki yapılan çalışmalar değerlidir. Bu güzel programı organize eden bütün personelimize ve emeği geçen çocukları tebrik ediyor ailelerine teşekkür ediyorum.” dedi ve ödülleri almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Ödül töreninin ardından öğrencilerin resimlerinden oluşan resim sergisinin açılışı yapıldı. çocukların yapmış olduğu resimler incelendi.

Ödül töreni verilen  kokteyl’in ardından son buldu.