Üniversitemiz Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Elemanları ve Üniversitemiz Öğretim elemanlarının eserlerinin yer aldığı karma serginin açılışı bugün üniversitemizin Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesinde Yapıldı.

 Sergi açılışında Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Ahmet Kaçar ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın şunları ifade etti: “Üniversitemizin kuruluşunun 10. Yıl faaliyetleri kapsamında organize edilen ve değerli akademisyenlerin emeklerini göreceğimiz sergiye hoş geldiniz. Sanat birinci derecede ehemmiyetli bir alandır. Eseri ortaya koyanlardan ziyade, eseri görene hitap eder. İnşallah daha nice güzel eserleri sergileyeceğimiz programlarda beraber oluruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

Sergide 23 öğretim elemanı tarafından ortaya konan 14 resim, 15 geleneksel Türk Sanatları, 2 heykel, 3 seramik ve 4 grafik eser sergilendi.

Sergi açılışı verilen kokteylin ardından son buldu.