Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Öğrenci Laboratuvarlarının açılışı 18 Şubat 2016  tarihinde yapıldı.

Açılış öncesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi akademik kuruluna da katılan Rektörümüze, fakülte dekanı Prof. Dr. Naci Tüzemen tarafından 2015 yılında fakültede yapılan ilmi faaliyetlere, eğitim-öğretim faaliyetlerine, bölümlerin öğrenci sayılarına, ders yüklerine ve projelere dair genel bilgilendirme yapıldı.

Rektörümüz Aydın açılışta kısa bir konuşma yaparak şunları dile getirdi. “Araştırma laboratuvarının hem hocalarımıza hem de öğrencilerimize ilmi çalışmalarında hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bizler Üniversitemize teknolojik imkanlar sağlamaya ve Üniversitemizi daha da geliştirmeye devam edeceğiz. İnşallah Çevre Mühendisliği Bölümü bu laboratuvar ile çok iyi ve kaliteli çalışmalara ve araştırmalara imza atar.”

Açılışa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Rafet Özkan, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Çevre Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Öğrenci Laboratuvarlarını açılışı kokteyl ile son buldu.